شرکت فنون ریزتراشه میزان
  • محصول مورد نظر یافت نشد!!!!

مانیتورینگ میکروفلوئیدیک و خدمات میکروپمپ:

میکروفلوئیدیک:

میکروفلوئیدیک، علم و فناوری سیستم‌هایی است که سیالات، در حجم‌های بسیار کوچک (۹-۱۰ تا ۱۸-۱۰ لیتر) را پردازش و یا دستکاری می‌کند و از کانال‌هایی با ابعاد ۱۰ تا ۱۰۰ میکرومتر برای این کار استفاده می‌کند. توسعه‌ی میکروفلوئیدیک از اواخر قرن بیستم آغاز شد و توسط سیستم‌های میکروالکترومکانیکی (MEMS) گسترش یافت. میکروفلوئیدیک، علی‌رغم این‌که علمی نوین است، از جنبه‌های علمی و تجاری، بسیار مورد توجه قرار گرفته است و باعث شده تا پیشرفت چشمگیری داشته ‌باشد تا حدی که امروزه محققان و دانشمندان در تلاش هستند تا بدن انسان و اندام‌های مختلف را بر روی تراشه‌ی میکروفلوئیدیکی شبیه‌سازی کنند تا از هزینه‌های بی‌شماری که برای انجام آزمایشات مختلف درون بدن (‌In Vivo) صرف می‌شود، جلوگیری به عمل آید.

ازجمله مهم‌ترین مزایای میکروفلوئیدیک می‌توان به ارزان بودن، صرفه‌جویی در حجم نمونه، قابلیت حمل، سرعت بالا، سهولت در ساخت، حساسیت بالا، استفاده‌ی آسان توسط کاربران (اعم از  افراد ماهر و غیرماهر)، قابلیت خودکارسازی، کاهش مداخلات انسانی و خطاهای ناشی‌از آن اشاره کرد. در تراشه‌های میکروفلوئیدیکی عملیاتی از قبیل نمونه برداری، انتقال سیالات، جداسازی، اختلاط، تشکیل و تقسیم قطرات، اندازه‌گیری و تشخیص صورت می‌گیرد.

تراشه‌های میکروفلوئیدیکی به دو صورت طراحی می‌شوند. در گروه اول، حرکت سیال در داخل میکروکانال‌ها توسط نیروی مویینگی (کپیلاری) انجام می‌شود. این تراشه‌ها کانال‌های بسیار باریکی دارند و سرعت حرکت سیال در آنان وابسته به هندسه‌ی کانال است. با این وجود در این تراشه‌ها مشکل تبخیر سیال و به هم خوردن سرعت حرکت آن در میکروکانال‌ها وجود دارد. علاوه بر این PDMS یک پلیمر آب‌گریز است و آب‌دوست شدن آن با پلاسما امکان‌پذیر است. اما این خاصیت در زمان محدودی باقی می‌ماند و PDMS دوباره آب‌گریز می‌شود. از این‌رو این تراشه‌ها تا به امروز با محدودیت‌هایی روبه‌رو بوده‌اند و دسته دوم برای انجام آزمایشات میکروفلوئیدیکی پیشنهاد می‌شود. در گروه دوم، سیال در داخل میکروکانال‌ها با استفاده از نیروی میکروپمپ به حرکت در می‌آید. اساس کار میکروپمپ‌ها همانند پمپ‌های سرنگی است.

همکاری‌ها:

شرکت فنون ریزتراشه میزان با تجهیزات پیشرفته موجود در کشور آماده همکاری برای انجام آزمایشات مختلف در بستر میکروفلوئیدیک است. در این شرکت انجام آزمایشات بر روی تراشه‌های مویینگی و تراشه‌های نیازمند میکروپمپ سرنگی انجام‌پذیر است. میکروپمپ سرنگی‌ موجود در شرکت فنون ریزتراشه میزان توانایی تامین نیروی لازم برای به حرکت در آوردن سیال با نرخ جریان ---- تا ---- میکرولیتر بر دقیقه را دارد.

نرخ جریان در این میکروپمپ‌ها به صورت آنلاین قابل تنظیم است. لازم به ذکر است، نرخ جریان مطرح شده برای انجام تمامی آزمایشات میکروفلوئیدیکی میکسینگ، جداسازی، ساخت قطره، آزمایشات تشخیصی و... کافی است. همچنین شرکت فنون ریزتراشه میزان با بهره‌گیری از میکروسکوپ‌های مجهز به دوربین توانایی مانیتورینگ و انجام کامل آزمایش‌های میکروفلوئیدیکی را دارد. جهت دریافت خدمت برای انجام آزمایش عملی بر روی تراشه‌های میکروفلوئیدیکی، درخواست خود را در اینجا بارگذاری کنید. همچنین می‌توانید از بخش تماس با ما، از کارشناسان ما مشورت بگیرید.

6LcmOdMdAAAAAJQK6EmlUsHmO18dnqx90PIaEVuU